O Sherse

O Sherse’

Wyjątkowa biżuteria dla wyjątkowych kobiet

Biżuteria to nasza pasja, dlatego przykładamy ogromną wagę do szczegółów wykonania. Jest ręcznie wytwarzana ze szkła wytapianego metodą Fussed Glass. W naszej pracowni panują bardzo restrykcyjne warunki. Staramy się spełnić wszystkie potrzeby naszych klientek, dlatego używamy materiałów z najwyższej półki: floty sprowadzamy ze słonecznej Kalifornii, biżuterię zdobimy metalami półszlachetnymi, zapięcia tworzone są z antyalergicznej stali szlachetnej, a rzemienie ze skóry naturalnej i ekologicznej.

Przez lata doszliśmy do perfekcji, znamy tajniki przygotowywania szkła, lecz trzeba pamiętać, że nigdy nie da się uzyskać dwóch takich samych efektów, każde szkło jest inne i to nadaje naszej biżuterii wyjątkowego charakteru. Przed wytopem każdy fragment jest cięty specjalnymi narzędziami, tak aby z kilku warstw mógł powstać jeden element. Następnie szkło wytapiane jest nawet w 1000 stopniach w piecu, w którym odpowiednio modelujemy temperaturę, aby osiągnąć różne kolory. Potem stosujemy różnego rodzaju izolatory, separatory, kewlery i płyty ceramiczne, aby w szkle powstały otwory, przez które prowadzimy rzemienie. Na końcu tego długotrwałego procesu szkło czeka jeszcze dwanaście godzin rozprężania, później hartowanie i szlifowanie, aby przejść do tworzenia z niego naszyjników, bransolet, pierścionków, kolczyków i krawatów.
Lecz takie szkło to nie koniec naszej oferty, stosujemy inne techniki, aby nadać biżuterii jeszcze większej wyjątkowości. Są to na przykład zatopione wewnątrz szkła elementy metali półszlachetnych, tworzące piękny efekt. Dodatkowo uzyskujemy szkło dichroiczne, które aby powstało wymaga zachodzącego w próżni procesu stopienia laserem tlenków różnych metali. Połączenia różnych metali tworzą różne kolory i dopiero tak wytopione elementy wtapiamy w bazowy flot.

Paleta kolorów jest nieskończona, ale nasze szkła wytapiane są na następujące sposoby :

– szkła typu spectrum – to szkła przejrzyste, delikatne
– szkła mleczne –
– szkła iryzowane – uzyskujemy efekt brokatu zatopionego w szkle
– szkła barokowe – szkła paskowane, mleczne jak i spectralnie przejrzyste
Oferta Sherse ciągle się powiększa, a my nie przestajemy tworzyć i eksperymentować z różnymi technikami. Biżuteria Sherse przeznaczona jest dla wymagających klientek, nietuzinkowych kobiet z klasą i pewnością siebie, którym potrzeba czegoś oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju.
Od lat cieszymy się zadowoleniem klientek na całym świecie, ponieważ ubieramy nie tylko Polskę, ale także Australię, Stany Zjednoczone, Arabię Saudyjską, Hiszpanię.
Pozwól sobie zaszaleć i przekonaj się do czegoś odważnego. Zapraszamy na zakupy zarówno do sklepu internetowego jak i stacjonarnego przy ul. Szpitalnej 40 w Krakowie oraz na nasze konta społecznościowe na Facebooku i Instagramie.